Zalecenia po zabiegu stulejki
Podczas przygotowywania się do zabiegu stulejki konieczne jest wzięcie pod uwagę czasu rekonwalescencji. W tym okresie rana będzie się goić, dlatego należy zapewnić jej odpowiednie warunki. Aby upewnić się, że proces gojenia będzie przebiegał w sposób niezakłócony, należy zastosować się do zaleceń po zabiegu.
Zabieg stulejki – informacje i zalecenia
Po przeprowadzeniu chirurgicznego leczenia stulejki, pacjent może powrócić do codziennej aktywności już po 24 godzinach od przeprowadzenia zabiegu. Do tego czasu pozostaje w szpitalu. Najważniejszą kwestią, jeśli chodzi o proces gojenia, jest opatrunek. Należy go zmieniać raz dziennie. Istotne jest także, by pacjent obchodził się z członkiem bardzo ostrożnie, inaczej mogłoby dojść do uszkodzenia nerwów oraz podrażnienia rany. Gdy pacjent obserwuje u siebie krwawienie, powinien je zatrzymać poprzez uciskanie. Jeśli nie przyniesie to skutku, powinien zgłosić się do lekarza.
W czasie, gdy na powierzchni członka występuje opuchlizna, należy dbać również o sposób jego ułożenia. Warto układać go w taki sposób, by był skierowany ku górze. W trakcie snu można umieszczać go w rulonie z gazy albo bandaża. Dzięki temu chłonka oraz krew będą mogły sprawniej odpłynąć, co pozwoli na szybsze ustąpienie obrzęku.
Po wykonanym zabiegu, pacjent powinien przez około 2-3 tygodnie powinien unikać jakiegokolwiek, wzmożonego wysiłku fizycznego, a przez cztery tygodnie powinien powstrzymać się od wszelkich kontaktów seksualnych. Niezastosowanie się do tego zalecenia może spowodować powstanie mikrourazów, które z czasem przerodzą się w blizny, ponadto, mogłoby to negatywnie wpłynąć na proces gojenia tkanek.
W procesie leczenia bardzo istotną kwestią jest dbanie o higienę. Należy przemywać prącie mydłem, naparem z rumianku lub Ribanolu, ponieważ mają one działanie antybakteryjne.
Gdy tkanki się zrosną, a szwy zostaną usunięte lub ulegną rozpuszczeniu, można rozpocząć proces rehabilitacji prącia. W tym celu warto odwodzić i przywodzić penisa, stosując swego rodzaju masaż. Dzięki temu można będzie uniknąć ponownego zwężenia ujścia napletka.