Powiększanie prącia
Wymiary prącia należą do najczęstszych przyczyn kompleksów u mężczyzn. Właśnie dlatego zabiegi mające doprowadzić do jego powiększenia cieszą się rosnącą popularnością. Wielu mężczyzn, którzy rozważają poddanie się takiemu zabiegowi, zastanawia się nad tym jaką metodę wybrać i czy jest to zabieg bezpieczny oraz jak wpływa na sprawność seksualną. Pożądany efekt można osiągnąć na kilka sposobów, jednak najbardziej rekomendowanych przez nas zabiegów jest powiększanie prącia kwasem hialuronowym.
Przebieg zabiegu
Jest to metoda, która polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego u nasady prącia. Cieszy się ona coraz większym powodzeniem, ponieważ jest zabiegiem nieinwazyjnym, nie mającym negatywnego wpływu na czynności seksualne.
Podczas zabiegu preparat z kwasu hialuronowego jest wstrzykiwany w przestrzeń nad powięzi głęboką prącia, co pozwala zwiększyć jego wymiary. Całość trwa zaledwie 30-45 minut. Jest to bezpieczna i szybka metoda, która nie wymaga przeprowadzania znieczulenia ogólnego. Wystarczy tylko znieczulenie miejscowe.
Jego zaletą jest również fakt, że zabieg nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji i nie zostawia blizn.
Inne metody – powiększanie tłuszczem lub poprzez rozcięcie więzadeł
Powiększanie prącia kwasem hialuronowym nie jest jedyną wykonywaną metodą, istnieją inne, jednak nie są przez nas rekomendowane. Należy do nich powiększanie prącia poprzez wstrzyknięcie pacjentowi jego własnej tkanki tłuszczowej lub rozcięcie więzadła.
Pierwsza metoda ma tę wadę, że jest klasyczną operacją, wykonywaną w znieczuleniu ogólnym. Problem stanowi również fakt, że jedynie części wstrzykiwanego tłuszczu przyjmuje się, a pozostała ulega uszkodzeniu. W czasie, gdy dochodzi do jej reabsorbcji, penis może stać się niesymetryczny lub na jego powierzchni mogą pojawić się guzki.
Inną metodą jest podcięcie więzadeł wieszadłowych prącia. Główną wadą tej metody jest fakt, że jest to zabieg inwazyjny, który wymaga założenie szwów. Ponadto więzadło ma skłonność do przyrastania do spojenia łonowego, co sprowadza się do ponownego skrócenia prącia i powrotu do pierwotnego stanu.